Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij

1 czerwca w Ogródku Jordanowskim w Tłuszczu nastąpiło otwarcie wystawy plenerowej pt. „160 lat Petersbursko – Warszawskiej Drogi Żelaznej”. Było ono elementem obchodów miejskich „Dnia Dziecka”.

Wystawa poświęcona jest dziejom jednej z najstarszych linii kolejowych w tej części Europy. Przygotowana na dwudziestu planszach ekspozycja przybliża nam historię zarówno samej linii, jak również pokazuje jej znaczenie dla rozwoju ziem przez które przebiegała.

Wystawy jest mobilna i będzie pokazywana w kolejnych miejscowościach położonych wzdłuż dawnej Drogi Żelaznej. Pierwszym przystankiem na drodze wystawy jest właśnie Tłuszcz.

Wystawa w obecnym miejscu potrwa do 30 czerwca i przez cały ten czas będą jej towarzyszyć wydarzenia kulturalne organizowane we współpracy z Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, które jest lokalnym partnerem projektu

Plakat wydarzenia

Dział Ekspozycji i Wystaw Czasowych
tel. +48 22 620 04 80 wew. 107
e-mail: wystawa@stacjamuzeum.pl

Plakat-WPZD-TLUSZCZ