Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij

4 lipca w parku przy Placu Generała Gustawa Orlicz-Dreszera w Jadowie nastąpiło otwarcie wystawy plenerowej pt. „160 lat Petersbursko – Warszawskiej Drogi Żelaznej”. Było ono połączone z organizowanym przez Gminę Jadów i Gminny Ośrodek Kultury w Jadowie „Jarmark kulturalny”. Wystawa potrwa do 15 lipca.

Wystawa jest organizowana przez Stację Muzeum, wspólnie ze Stowarzyszeniem Krzewienia Sportu, Turystyki i Kultury „Kolejarz” i jest poświęcona dziejom jednej z najstarszych linii kolejowych w tej części Europy. Przygotowana na dwudziestu planszach ekspozycja przybliża nam historię zarówno samej linii, jak również pokazuje jej znaczenie dla rozwoju ziem przez które przebiegała.

Wystawa ma formę mobilną i będzie pokazywana w kolejnych miejscowościach położonych wzdłuż dawnej Drogi Żelaznej. Pierwszym przystankiem na drodze wystawy był Tłuszcz, a następnym będą Urle.

Fot. Piotr Michalski