29.06.2022
„Wpuszczeni w korek” (ang. „Taken for a Ride”) to amerykański film dokumentalny, który opowiada o tym, jak w USA zniszczono sieci tramwajowe w dużych miastach. Komu było to na rękę i dlaczego do tego dopuszczono? Zapraszamy. Zobacz koniecznie!

Ten niezwykle ważny dokument premierę miał w 1986 roku. Instytut Spraw Obywatelskich sprowadził go do Polski w 1998 roku i od tej pory organizuje jego bezpłatne pokazy w ramach kampanii obywatelskiej „Tiry na tory”.

Strategia lobby autostradowego była genialnie prosta – zniszczenie transportu publicznego przełoży się na wzrost liczby sprzedawanych samochodów. Kiepski transport publiczny to więcej samochodów osobowych, więcej samochodów to więcej sprzedanego paliwa i korków, więcej korków to konieczność budowania nowych dróg, nowe drogi ułatwiają poruszanie się nowych aut, które z kolei generują nowe korki… Koło zysków obraca się samo.

Pokaz połączony z prelekcją prezesa Instytutu Spraw Obywatelskich, Rafała Górskiego, odbędzie się 29 czerwca o godz. 18:00 w Warszawie – Stacja Muzeum, ul. Towarowa 3 (Sala Lustrzana).

Wydarzeniu towarzyszy wystawa fotografii z kampanii obywatelskiej „Tiry na tory”.

WSTĘP WOLNY.

KIEDY: 29 czerwca, godz. 18:00
GDZIE: Stacja Muzeum, Warszawa, ul. Towarowa 3 (Sala Lustrzana)
WSTĘP WOLNY