Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
04.12.2019

Wycieczki nad Bajkał Koleją Transsyberyjską.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie zorganizowane przez Ciepło Syberii oraz Stację Muzeum.

To kolejne wydarzenie z cyklu „Spotkania z podróżnikiem”, podczas którego dowiecie się do jakich miejsc się wybrać, co warto zobaczyć, jakie problemy możecie spotkać podczas podróży Koleją Transsyberyjską i jak ich uniknąć.

Opowiemy o pięknym mieście Irkuck i jak z niego trafić do popularnych miejsc turystycznych (Listvyanka, Chużyr – wyspa Olkhon, gorące źródła Chakusy) i co warto zwiedzić: (Muzeum Bajkału, Nerpinarij, Muzeum BAM).

Porozmawiamy o Porcie Bajkał i podróży (KBŻD) szlakiem Starej Wokółbajkalskiej Magistrali Kolejowej.

Wyjaśnimy czym/kim jest bajkalska nerpa (foka) i co to za śliczne stworzenie, a także najsmaczniejsza część tej przygody, czyli rozmowy o tradcyjnych potrawach Wschodniej Syberii (m.in. buzy/pozy, ryba omul).

Celem jest – wymiana informacji, opinii oraz spostrzeżeń. Dla kogo jest dedykowane? Zapraszamy każdego, kto interesuje się Syberią, jej przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Spotkanie odbędzie się 04 grudnia 2019 o 18:00​ w Stacji Muzeum.

Wstęp: 6 złotych.

Na gości czeka przyjazna atmosfera i rozmowy o dalekim pięknym kraju


Dział Naukowo-Popularyzatorski
tel. +48 22 620 04 80 wew. 106
e-mail: edukacja@stacjamuzeum.pl

Ciepło Syberii