Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij

Wystawa „Kolej zimą” to wybór fotografii ukazujących kolej w zimowej szacie, porze roku, potrafiącej dać się we znaki obfitymi opadami śniegu, silnym mrozem czy zawiejami. Śnieżne zimy to na kolei zawsze był czas wzmożonej pracy nad utrzymaniem przejezdności szlaków, połączeń czy sprawnego rozładunku przewożonych towarów. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu pługi odśnieżne były normalnym widokiem na kolejowych szlakach – nie tylko w górach, ale na terenie całego kraju. Dziś rzadko zdarzają się opady mogące zasypać pociąg, zerwać sieć trakcyjną czy też mrozy grożące wstrzymaniem ruchu kolejowego. Patrząc na pociąg pędzący przez zimowy krajobraz, ciągnący za sobą śnieżny warkocz, warto pamiętać jak wiele osób czuwa nad bezpiecznym działaniem kolei.


Wystawa dostępna była w godzinach funkcjonowania muzeum w „Galerii Wagon” od dnia 20.12.2022 r. do 20.03.2023 r.


Na wystawie wykorzystano zdjęcia wykonane przez pracowników Stacji Muzeum, oraz ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego i Stacji Muzeum.

 

Patronami wystawą są: Kolejowy Portal, Stalowe Szlaki, Raport Kolejowy

 

Fot. Michał Fludziński & Piotr Michalski

ZIMA-PLAKAT