Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij

Stacja Muzeum, Makiety I Dioramy Kolejowe i Niezależny Kolejowy Projekt Modelarski zapraszają na III Warszawską Wystawę Makiety Kolejowej, która odbędzie się w Stacji Muzeum w Warszawie w dniach 20-21 października, w godz. 10.00 – 17.00.

W tym roku będzie można zobaczyć dwie makiety w skali 1:87: H0 i H0e. Makieta H0, to stacja Śniadowo. W latach świetności była to ważna stacja na linii nr 36 prowadzącej z Ostrołęki do Łap. Pełniła też rolę stacji węzłowej miasta Łomży. Makieta ma długość 12 mb i jest wyposażona w część techniczną, co umożliwia prowadzenie ruchu ciągłego na stacji. Jest to odwzorowanie stanu faktycznego z lat siedemdziesiątych kiedy stacja była jeszcze pięciotorowa. Makieta H0e o długości 15 mb przedstawia szlaki z typowym klimatem polskiej wsi, dwie stacje: Soplicowo, Sadowo oraz pętle na swoich końcach: Tartak i Święte wzgórze. Całość ekspozycji będzie wyposażona w tła oraz własne oświetlenie. Na makietach będzie prowadzony ruch ciągły głównie polskim taborem z różnych epok.

Swoje nowości zaprezentuje firma PIKO Polska. Najmłodsi będą mogli samodzielnie sterować kolejką w skali 1:22,5 (G).

Kartonowa Kolej z kolei przygotuje specjalne stanowisko do samodzielnego sklejania kartonowych modeli kolejowych.

Osoby chcące dokonać zakupów będą mogły to zrobić na stoisku Przystanek Sklep Hobbystyczny.

Patronami medialnymi są: Radio Kolor 103 FM i Koleje Małe i Duże.

Fot. Tomasz Kurowski, PIKO Polska

Plakat

IIIWarszawskaWystawaMakietyKolejowej22