Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij

W Galerii Wagon Stacji Muzeum 17 października 2019 r. zagościło kilkadziesiąt fotografii dokumentujących zmiany, jakie dokonały się w kolejowych przewozach na Mazowszu, a które były udziałem największego i najnowocześniejszego przewoźnika samorządowego w Polsce.

– Dla Stacji Muzeum jest to wystawa wyjątkowa… Została przygotowana wspólnie przez Stację Muzeum i Koleje Mazowieckie w 15 rocznicę istnienia największego i najnowocześniejszego samorządowego przewoźnika kolejowego w Polsce. Wystawa pokazuje zmieniający się świat kolei na Mazowszu. Widzimy składy i lokomotywy starszego typu, jak i najnowszy tabor. Niepowtarzalne kadry biało-żółto-zielonych pociągów, które spotkać można na szlakach od 1 stycznia 2005 roku są wdzięcznym obiektem dla miłośników fotografii. Dla nas muzealników fotografia kolejowa to nie tylko uwieczniane z typologiczno-statystycznym zacięciem kolejne serie lokomotyw czy elektrycznych zespołów trakcyjnych, ale nade wszystko to dokument, znak czasu, ślad zmieniającej się rzeczywistości… – powiedziała Bożena Żelazowska, pełnomocnik Stacji Muzeum, pomysłodawczyni jubileuszowej ekspozycji.

Wystawa w Galerii Wagon to kontynuacja i rozszerzenie wystawy mobilnej, która przez dwa miesiące podróżowała po wybranych miejscowościach Mazowsza.

fot. Stacja Muzeum


KolejeMazowieckiewfotografiach8