Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij

Od 21 marca zapraszamy do Galerii Wagon na wystawę prac malarskich grupy „Malachit” pt.: „Woda”. Grupa malarska „Malachit” działa na co dzień przy Domu Kultury Kolejarza w Stargardzie. Skupia malarzy amatorów związanych ze środowiskiem kolejowym. Specjalizują się w pejzażach i portretach. Nieobce są im również akty, martwa natura i motywy abstrakcji. W swej 17-letniej działalności mieli okazję prezentować swoje dzieła na wystawach i plenerach, w kraju i za granicą.

Grupę tworzą dziś: Aleksandra Cyglicka, Danuta Jańczak, Janusz Liczba oraz Zenon Ozga. Do aktywnego grona „Malachitu” zaliczają się również: Maria Magdalena Proskurowska, Bożena Smółka i Danuta Szudzichowska.

We współpracy ze Stacją Muzeum przygotowano syntetyczny przekrój prac malarskich, które powstawały przez lata w grupie artystów, doskonalących swój warsztat i otwartych na nowe inspiracje.

Wystawa potrwa do 30 kwietnia 2019 r.

Fot. Stacja Muzeum


woda