Zgodnie z harmonogramem projektu „Co kryją kolejowe archiwa rodzinne”, zakończyliśmy serię spotkań z czytelnikami „Historii kolejowych” i pokaz towarzyszących im wystaw mobilnych. Zrealizowaliśmy też szereg nagrań ze świadkami historii, których motywem przewodnim jest zawartość domowych szuflad kolejarzy i ich rodzin.
To jednak nie koniec naszych działań w tym temacie. Równolegle z wyjazdami popularyzatorsko-badawczymi trwały prace nad opracowaniem i przygotowaniem do druku książki Michała Jerzego Chromińskiego pt. „Żołnierze żelaznych szlaków w walce o Kresy Północno-Wschodnie w latach 1919–1920”. Traktujemy ją jako hołd oddany tysiącom kolejarzy-żołnierzy i żołnierzy-kolejarzy, którzy z ogromnym zaangażowaniem, poświęceniem oraz narażeniem zdrowia i życia uczestniczyli w obronie dopiero co odrodzonej Polski na jej północno-wschodnich rubieżach.
Dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować Państwu okładkę tej wyjątkowej publikacji. Więcej informacji na temat „Żołnierzy żelaznych szlaków…”, jak również naszych przyszłorocznych planów promocyjnych, podamy wkrótce.
Realizacja przedsięwzięcia jest możliwa dzięki dotacji ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Partnerem projektu jest Stowarzyszenie „Głogowska Edukacja Kresowa”.