Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij

Zapraszamy do uczestnictwa w Akademii Seniora 50+ w Stacji Muzeum

 

Głównym celem projektu jest wspomaganie kształcenia dorosłych. Przez udział w różnego rodzaju aktywnościach chcemy wspomóc zachowanie i zwiększyć intelektualną, psychiczną i fizyczną sprawność słuchaczy. Organizując wspólne wycieczki i spotkania przeciwdziałamy samotności i aktywizujemy społecznie osoby starsze. Dzielimy się pasją, umiejętnościami i wiedzą z różnych dziedzin nauki, ze szczególnym uwzględnieniem historii kolejnictwa.

 

Dla osiągnięcia wyżej określonych celów Stacja Muzeum organizuje:
1. wykłady specjalistów z różnych dziedzin nauki mające na celu poszerzenie wiedzy i zainteresowań słuchaczy, ze szczególnym uwzględnieniem myśli technicznej i historii cywilizacji,
2. zajęcia warsztatowe,
3. praktyczne zajęcia z zakresu kultury fizycznej,
4. wycieczki turystyczne i krajoznawcze,
5. wspólne wyjścia kulturalne,
6. inne formy zajęć.

 

Słuchaczem Akademii Seniora może zostać każda osoba, która ukończyła 50 rok życia. Członkowie Akademii biorą udział w zajęciach na własną odpowiedzialność, mając na uwadze swój stan zdrowia i predyspozycje psychofizyczne. Uczestników zajęć obowiązuje przestrzeganie norm i zasad kultury osobistej, wzajemna życzliwość i tolerancja, w tym punktualne przybywanie na zajęcia.

 

Słuchacz/ki Akademii mają prawo do zdobywania wiedzy oraz rozwijania zainteresowań naukowych, uczestniczenia w wykładach i spotkaniach organizowanych przez Stację Muzeum o charakterze otwartym. Członkostwo nie obliguje do korzystania z zajęć w ramach proponowanych słuchaczom warsztatów.

 

 

Osoby do kontaktu

Magdalena Sowińska – edukacja@stacjamuzeum.pl; tel. 22 620 04 80 wew. 106,

Marta Piekarska – edukacja@stacjamuzeum.pl; tel. 22 620 04 80 wew. 106,

Łukasz Hasior – edukacja@stacjamuzeum.pl; tel. 22 620 04 80 wew. 118.


Wycieczka pociągiem Retro 01.10.2022 w ramach Akademii Seniora Stacji Muzeum
1 października 2022 roku zapraszamy starszych dorosłych 50+ na wycieczkę pociągiem Retro i piknik w Kampinoskim Parku Narodowym.

W trakcie wycieczki zapewniamy opiekę pracownika Stacji Muzeum i opiekę instruktorską. Program wycieczki:

9:00 – spotkanie w Stacji Muzeum w Warszawie i
9:25 – przejazd Kolejami Mazowieckimi z pracownikami Stacji Muzeum do Sochaczewa (zakup biletu we własnych zakresie) lub dojazd do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, ul. Towarowa 7 (wejście od ul. Licealnej) własnym środkiem transportu.
10:30-11:00 – parada czynnego taboru wąskotorowego w muzealnym skansenie
11:00-11:20 – parada czynnych lokomotyw na trasie Sochaczew Wąskotorowy (muzeum) – Sochaczew Miasto – Sochaczew Wąskotorowy (muzeum)
11:30-12:36 – darmowy przejazd pociągiem Retro do Tułowic
12:36-14:45 – piknik w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach: recital Miejskiej Orkiestry Dętej ze Zduńskiej Woli o Tradycjach Kolejowych cz. II oraz konkurs wiedzy z nagrodami pn. „Stulecie sochaczewskiej kolei wąskotorowej”
14:45-15:51 – przejazd dwoma składami Retro z Tułowic do muzeum
16:00-16:30 – recital Miejskiej Orkiestry Dętej ze Zduńskiej Woli o Tradycjach Kolejowych cz. III
16:30 – koncert zespołu Tajm – w programie m.in. standardy kolejarskie

17:42 - powrót Kolejami Mazowieckimi z pracownikami Stacji Muzeum z Sochaczewa do Warszawy (zakup biletu we własnych zakresie) lub odjazd z Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, ul. Towarowa 7 (wejście od ul. Licealnej) własnym środkiem transportu.

Z powodu limitu bezpłatnych miejsc, na wycieczkę obowiązują zapisy w Dziale Naukowo-Popularyzatorskim Stacji Muzeum pod nr. tel. 22/620 04 80 wew. 106.
Po zarezerwowaniu miejsca, uczestnicy będą zobowiązani wypełnić formularz udziału w wycieczce i zgodę na wykorzystanie wizerunku.

Dział Naukowo-Popularyzatorski
+48 22 620 04 80 wew. 106 lub 118
edukacja@stacjamuzeum.pl