Rozbudzamy pasję i zachęcamy do dzielenia się z nami opowieściami o prawdziwie fascynującej i inspirującej kolei!
Po pierwszych w tym roku zajęciach w ramach naszych klubowych spotkań jesteśmy zachwyceni Waszymi pomysłami! Patryk (6 lat) obiecał prezentację zdjęć i opowieść o kolei ze swojej ostatniej podróży na Sri Lankę. Michał (7 lat) przy najbliższej okazji zaprezentuje nam swoją kolekcję znaczków pocztowych z pociągami.
W atmosferze pełnej twórczej energii i radosnej zabawy, odbyły się warsztaty artystyczne „Podróże koleją przez Australię”. Członkowie klubu „Ciuchciaki” z entuzjazmem zgłębiali temat australijskich pociągów, takich jak słynna Kolej Puffing Billy, tworząc z plasteliny przestrzenne modele lokomotyw i wagonów. Oprócz ćwiczeń manualnych, w trakcie lepienia taboru z plasteliny omawialiśmy budowę osi, kształt koła pojazdu szynowego, wymienialiśmy elementy pudła oraz funkcje wagonów, a także poszczególne napędy lokomotyw. Polecamy tę zabawę w domu. Wspólnym wysiłkiem uczestnicy próbowali pobić rekord, tworząc najdłuższy pociąg z plasteliny, inspirowany legendarnym australijskim pociągiem Ghan. Czy udało się pobić rekord? Na to pytanie znają odpowiedź tylko uczestnicy zajęć.
Członkowie klubu Parowozik przenieśli się na pokład legendarnego pociągu Indian Pacific, który przemierza 4352 km. Dzieci, korzystając z różnych technik malarskich, tworzyły wielkoformatowe obrazy inspirowane trasą pociągu. Każdy uczestnik mógł wyrazić swoją wizję niezwykłych widoków, tworząc dzieła pełne barw, szczególnie przy odwzorowywaniu kolorowych lokomotyw. Czy potraficie odpowiedzieć na pytania: W jakich kolorach i jaki napęd posiada lokomotywa pociągu Indian Pacific? Czy koala jest misiem? Czy kangur wybierając się w podróż zabiera plecak, czy swój bagaż pakuje do torby? Warsztaty przebiegały w serdecznej atmosferze, z wieloma okazjami do wspólnej zabawy i twórczego wyrażania siebie. Była to niezapomniana podróż pełna inspiracji, która pozostawiła uśmiech na twarzach wszystkich uczestników i prowadzących.
Witamy w Klubach nowych miłośników kolei: Julka, Michała i Adasia.
Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu 8 lutego 2025 r.
Fot. Magdalena Sowińska