Stacja Muzeum bierze udział w projekcie „Regionalna Platforma Informacyjna – Kultura na Mazowszu”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej II – Wzrost e-potencjału Mazowsza, Działania 2.1 – E-usługi, Poddziałania 2.1.1 – E-usługi dla Mazowsza, Typ projektów: Regionalna Platforma Informacyjna (E-kultura).
Projekt ma na celu publikację zestandaryzowanych usług elektronicznych na 3 i 4 poziomie dojrzałości na jednej wspólnej regionalnej platformie, a także nowoczesnych, zintegrowanych oraz przyjaznych stronach. W ramach Projektu będą wdrożone systemy back-office, które z jednej strony zapewnią ustandaryzowanie działań w zakresie e-usług instytucji kultury funkcjonujących na całym terenie województwa mazowieckiego, a z drugiej strony ułatwią, usprawnią, zautomatyzują dostęp do wydarzeń kulturalnych oferowanych przez te instytucje, zapewnią wymianę danych między nimi oraz ustandaryzują świadczenie usług elektronicznych w tym zakresie.
Nadrzędnym celem Projektu jest zagregowanie wszystkich informacji turystycznych i kulturalnych z samorządowych jednostek Województwa Mazowieckiego w jednym miejscu na platformie cyfrowej, na której świadczone będą usługi w sposób zestandaryzowany i dający możliwość kompleksowego, z punktu widzenia użytkownika zainteresowanego wydarzeniami w województwie, dostępu do usług świadczonych przez organizacje kulturalne i turystyczne. Po zakończeniu realizacji Projektu, Portal będzie umożliwiał dołączenie nowych informacji przez kolejne instytucje kultury, niebędące samorządowymi jednostkami organizacyjnymi wojwództwa mazowieckiego.
W ramach Projektu powstał witrualny spacer po Stacji Muzeum w Warszawie. Spacer obejmuje sale wystawowe oraz skansen lokomotyw i zawiera opisy wybranych eksponatów muzealnych.
Oprócz wirtualnego spaceru zdigitalizowano 11 najcenniejszych eksponatów muzealnych:
- centralka telefoniczna Tesla z 1949 r.
- łacznica telefoniczna MB 10 NN z lat 40. XX w.
- centralka telefoniczna MB 12 NN z 1957 r.
- model wagonu motorowego SAX 90030
- model parowozu „Big Boy” – 4005
- model parowozu Pm36-2
- mundur i czapka funkcjonariusza Korpusu Inżynieryjnego Transportu Kolejowego w Królestwie Polskim z lat 1905 – 1912
- parowóz TKb3-129
- mapa kolejowa II Rzeczypospolitej z 1932 r.
- mapa kolejowa Królestwa Polskiego z 1870 r.
- mapa – Schemat Żelaznych Dróg Imperium Rosyjskiego z 1906 r.