Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
28.09.2021
23 i 24 września Stacja Muzeum  gościła w Świebodzicach na zaproszenie Dolnośląskiego Klubu Harbińczyka. Wspólnie, m.in. z prezesem Klubu, Panem Aleksandrem Jermakowem świętowaliśmy czwartą rocznicę powstania stowarzyszenia.
Na Dolny Śląsk zawitała ekspozycja czasowa „Harbin i Kolej Wschodniochińska” oraz publikacja autorstwa naszej koleżanki  Dominiki Leszczyńskiej Czyżewscy, Harbin i Kolej Wschodniochińska.
Obchodom towarzyszyło sympozjum poświęcone historii miasta Harbin, Kolei Wschodniochińskiej oraz losom Polonii harbińskiej. Wśród prelegentów znaleźli się m.in.: ks. prof. Bernard Kołodziej, który odnalazł w Australii archiwa harbińskie wywiezione z Chin przez ks. Aleksandra Eysymontta oraz Romuald Oziewicz – prezes Klubu Harbińczyka w Szczecinie, a wśród zaproszonych gości – był m.in. wnuk i prawnuk znanego orientalisty i konsula RP w Harbinie, Konstantego Symonolewicza.
Wszystkich zainteresowanych tematem informujemy, że w nieodległej przyszłości wystawa „Harbin i Kolej Wschodniochińska” zawita do kolejnych miast w Polsce, o czym będziemy na bieżąco zawiadamiać.

Fot. Michał Fludziński


Dział Ekspozycji i Wystaw Czasowych
tel. +48 22 620 04 80 wew. 107
e-mail: wystawa@stacjamuzeum.pl

Dział Inwentarzy
tel. +48 22 620 04 80 wew. 123
e-mail: inwentarze@stacjamuzeum.pl

_MG_3121