Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
03.10.2023

W weekend 30 września-1 października w Stacji Muzeum odbyła się „VII Warszawska Wystawa Makiety Kolejowej”. W tym roku Mazowieckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei, wraz z zaprzyjaźnionymi grupami modelarskimi z całej Polski zaprezentowało rekordową 75 metrową makietę w skali 1:87 o ciekawym układzie. Po makiecie poruszał się tabor z różnych epok modelarskich: od zabytkowych parowozów, po nowoczesne lokomotywy i elektryczne zespoły trakcyjne, które kursowały zgodnie z rozkładem jazdy.


Zwiedzający mogli poznać proces budowy drzew na makietę oraz spróbować swoich sił jako dużurni ruchu w specjalnie przygotowanym symulatorze nastawni.


Wśród najmłodszych największą atrakcją cieszyła się makieta kolejowa, którą mogli sterować i w zamian otrzymać pamiątkowy dyplom pomocnika amaszynisty oraz słodki upominek.


Podczas dwóch dni wystawę zobaczyło prawie 3 tys. osób!


Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wystawy. Szczególne podziękowania kierujemy do Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, która wsparła finansowo wydarzenie.


Fot. Tomasz Kurowski, Piotr Michalski


VII Warszawska Wystawa Makiety Kolejowej - fotorelacja