15.06.2021

Zapraszamy na najbliższe spotkanie członków klubów miłośników Stacji Muzeum: „Ciuchciaki” i „Parowozik” pt. „Wakacyjny pociąg”, które odbędzie się w niedzielę 20 czerwca 2021 r. Tego dnia chcemy zabrać Was w podróż pociągiem retro, który dla miłośników kolei jest nie lada atrakcją. Wąskim torem udamy się razem do Puszczy Kampinoskiej!

Spotykamy się o godz. 9:30 w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, przy wejściu od ul. Licealnej.

Program wyprawy „Wakacyjnym pociągiem”:
9:50 – zwiedzanie muzeum z przewodnikiem (tylko skansen, bez sal wystawowych)
10:30 – odjazd pociągu z muzeum do Wilcza Tułowskiego (kurs może być skrócony do przystanku Tułowice)
11:45 – przyjazd pociągu do Wilcza Tułowskiego, na skraju Puszczy Kampinoskiej
11:45 – spacer z przewodnikiem po Puszczy Kampinoskiej
12:25 – odjazd pociągu z Wilcza Tułowskiego do Tułowic
12:34 – piknik z ogniskiem w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach (możecie przygotować prowiant we własnym zakresie lub zakupić go w punkcie gastronomicznym w Osadzie Puszczańskiej)
14:14 – odjazd pociągu z Tułowic do Sochaczewa
15:20 – powrót pociągu do muzeum

Dla klubowiczów i ich opiekunów mamy bezpłatne bilety na przejazd pociągiem retro.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dział Naukowo-Popularyzatorski

"Wakacyjny pociąg"