18.09.2021

W dniach 18-19 września zapraszamy na Europejskie Dni Dziedzictwa. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem Smaki Dziedzictwa. Z tej okazji Stacja Muzeum przygotowała ekspozycję pt. „Kolej od kuchni”. W wagonie pasażerskim z początku XX wieku, przystosowanym do celów wystawowych, zaprezentowane zostaną mundury pracowników wagonów restauracyjnych i sypialnych Wars-u, zastawa stołowa, menu oraz zdjęcia pokazujące jak zmieniało się wnętrze wagonów restauracyjnych na przestrzeni ostatnich stu – stu pięćdziesięciu lat. Dla zainteresowanych będzie do dyspozycji (odpłatnie) tradycyjny bufet restauracyjny.

Europejskie Dni Dziedzictwa. Smaki Dziedzictwa - wystawa pt. "Kolej od kuchni"