22.01.2022
Z okazji przypadającej w tym miesiącu 159. rocznicy Powstania Styczniowego zapraszamy do upamiętnienia tego wydarzenia w Stacji Muzeum, w sobotę 22 stycznia, w godz. 10:00-13:00.
Tego dnia rekonstruktorzy zaprezentują broń i stroje z epoki, omówiona zostanie rola kolejarzy w działalności powstańczej zarówno w kwestii militarnej, jak i społeczno-politycznej.
Na spotkanie zapraszamy młodych miłośników kolei, którzy będą mogli wysłuchać opowieści o Powstaniu Styczniowym (dla dzieci młodszych rozpoczęcie o godz. 10:00, dla dzieci starszych rozpoczęcie o godz. 11:30). Podsumowaniem wydarzenia będzie wspólne odśpiewanie znanych pieśni powstańczych.

Uczestników wydarzenia obowiązuje bilet wstępu do Stacji Muzeum wg obowiązującego cennika.

Fot. zdjęcie poglądowe pochodzące z wernisażu wystawy z 2019 r. pt. „Pociągi Pancerne w Służbie Rzeczypospolitej”

Dział Naukowo-Popularyzatorski
22 620 04 80 wew. 106