Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
08.11.2022

Jak już wcześniej pisaliśmy, w 2022 roku Stacja Muzeum realizuje projekt „KOLEJ na cyfryzację – ratunkowa digitalizacja dokumentacji technicznej parowozu Pt31” w ramach Programu MKiDN „Kultura cyfrowa”, współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.


Zgodnie z planem, wykonawca usługi zakończył już skanowanie sześciu tomów zabytkowej dokumentacji technicznej. W ostatnich dniach października Stacja Muzeum otrzymała dyski ze zdigitalizowanymi rysunkami technicznymi parowozu Pt31. Zespół Działu Inwentarzy poddał już analizie łącznie 2 586 plików, sprawdzając poprawność wykonania skanów oraz uzupełniając metadane opisowe dla 1293 obiektów.


Teraz wykonawca ma czas na usunięcie stwierdzonych błędów i nieprawidłowości. Po niezbędnych korektach i akceptacji materiału przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, wybrane rysunki wraz z opisami merytorycznymi trafią na platformę Cyfrowa Stacja Muzeum.


Zakończenie projektu planowane jest na 30.11.2022 r.

Fot. Piotr Michalski

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Zadanie zrealizowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.


Dział Ekspozycji i Wystaw Czasowych
tel. +48 22 620 04 80 wew. 111
e-mail: dominika.leszczynska@stacjamuzeum.pl

Dział Inwentarzy
tel. +48 22 620 04 80 wew. 108
e-mail: agnieszka.kaczorek@stacjamuzeum.pl

FOT_projekt_Pt31