08.11.2022

Jak już wcześniej pisaliśmy, w 2022 roku Stacja Muzeum realizuje projekt „KOLEJ na cyfryzację – ratunkowa digitalizacja dokumentacji technicznej parowozu Pt31” w ramach Programu MKiDN „Kultura cyfrowa”, współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Zgodnie z planem, wykonawca usługi zakończył już skanowanie sześciu tomów zabytkowej dokumentacji technicznej. W ostatnich dniach października Stacja Muzeum otrzymała dyski ze zdigitalizowanymi rysunkami technicznymi parowozu Pt31. Zespół Działu Inwentarzy poddał już analizie łącznie 2 586 plików, sprawdzając poprawność wykonania skanów oraz uzupełniając metadane opisowe dla 1293 obiektów.

Teraz wykonawca ma czas na usunięcie stwierdzonych błędów i nieprawidłowości. Po niezbędnych korektach i akceptacji materiału przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, wybrane rysunki wraz z opisami merytorycznymi trafią na platformę Cyfrowa Stacja Muzeum.

Zakończenie projektu planowane jest na 30.11.2022 r.

Fot. Piotr Michalski

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Zadanie zrealizowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Dział Ekspozycji i Wystaw Czasowych
e-mail: dominika.leszczynska@stacjamuzeum.pl