Od 1 lipca do 31 sierpnia br. zapraszamy dzieci z klas I-III szkół podstawowych na zajęcia warsztatowe z cyklu "Lato na Głównym".

Tematem tegorocznych zająć będzie Kolej Petersbursko-Warszawska w 160. rocznicę jej powstania.

Podczas zajęć przedstawimy historię powstania drugiej w Królestwie Polskim linii kolejowej. Na podstawie archiwalnych fotografii i rekwizytów pokażemy jak wyglądały pociągi i dokąd można było tą drogą żelazną dojechać. Poznamy też rosyjski alfabet oraz nauczymy się pisania kilku rosyjskich liter i wyrazów związanych z podróżowaniem koleją. Uczestnicy warsztatów zaprojektują i wykonają pocztówkę z podróży Koleją Petersbursko-Warszawską w języku rosyjskim.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 10:00 i 12:00. Czas trwania: ok. 60 minut.

W zajęciach mogą wziąć udział:

- grupy zorganizowane wraz z opiekunami (do 15 osób)
- uczestnicy indywidualni wraz z opiekunami (są dołączani do grup zorganizowanych)

Koszt: bilet wstępu do muzeum (dorośli - 14 zł, dzieci 7 zł) + udział w zajęciach 3 zł/os. Opiekunowie grup zorganizowanych mają wstęp bezpłatny.

Dział Naukowo-Popularyzatorski
tel. 22 620 04 80 wew. 106