Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
01.07.2019

W Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie odbył się wernisaż wystawy poplenerowej „Zatrzymać czas”. Na ekspozycji prezentujemy prace artystów, którzy motywem przewodnim swoich działań twórczych uczynili kolej i przyrodę Puszczy Kampinoskiej. Obrazy, rzeźby i fotografie są efektem pleneru zorganizowanego przez Stację Muzeum w Warszawie. Twórców artystycznej opowieści zainspirowały legendarne maszyny w skansenach Stacji Muzeum w Warszawie oraz Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. W grodzie nad Bzurą znajduje się jedna z największych tego typu kolekcji w Europie. Uczestników pleneru zafascynowały też przepiękne pejzaże, urokliwa przyroda Kampinoskiego Parku Narodowego.

„Dzisiaj zabieramy Państwa w podróż do przeszłości, podróż do świata kolei, podróż która wiedzie do Stacji Zatrzymać czas” – podkreślała podczas uroczystego otwarcia wystawy Bożena Żelazowska – pomysłodawczyni Pleneru.

„Kolejarze i leśnicy mają podobne dusze, i jednych i drugich łączy miłość do dziedzictwa kulturowego, zabytków oraz przyrody” dodał Mirosław Markowski – dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego.

Mamy nadzieję, że wystawa zaskoczy i spodoba się Państwu, a prace zatrzymają w pamięci ten wyjątkowy czas.

Wystawę w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie można oglądać codziennie do końca wakacji. Zapraszamy!

Autorzy prac: Kazimierz Furga, Michał Godlewski, Marek Hołda, Janusz Lewandowski, Daniel Ludwiczuk, Mikołaj Malesza, Bartosz Musiej, Krystyna Olchawa, Katarzyna Wiszowaty, Antoni Wróblewski.


Dział Ekspozycji i Wystaw Czasowych
tel. +48 22 620 04 80 wew. 121 lub 107
e-mail: wystawa@stacjamuzeum.pl

z5d038966c3af9