Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
17.08.2020

Przygotowaliśmy dla Was kilka zadań związanych z naszym zabytkowym taborem kolejowym. Mamy nadzieję, że umilą Wam ten wakacyjny czas.

1. Poznaj budowę polskiego parowozu pospiesznego Pu29. Przyporządkuj nazwy do poszczególnych elementów tej lokomotywy parowej. Czy wiesz, że Pu29 był tak długi, że nie meślił się na większości obrotnic w parowozowniach i na stacjach kolejowych? Jedyny zachowany egzemplarz tej serii znajduje się w naszym skansenie:

2. Rozwiąż krzyżówkę i sprawdź swoją wiedzę. Zdjęcie w tle przedstawia wejście do budynku, w którym obecnie mieści się Stacja Muzeum, a wcześniej dworzec Warszawa Główna Osobowa:

3. Przyporządkuj poszczególnym typom lokomotyw ich cechy charakterystyczne. Pamiętaj, że wszystkie rodzaje lokomotyw zaprezentowane w tym zadaniu możesz obejrzeć i sfotografować w skansenie Stacji Muzeum:

4. Memory. Odnajdź karty z takimi samymi lokomotywami ze skansenu Stacji Muzeum:

A teraz czas na puzzle:

Wagon pancerny

Pług odśnieżny

Lokomotywa parowa Pu29-3


Dział Naukowo-Popularyzatorski
tel. +48 22 620 04 80 wew. 106
e-mail: edukacja@stacjamuzeum.pl

Gry edukacyjne