Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
26.10.2023

Spółka Warszawska Kolej Dojazdowa i Stowarzyszenie Klub Miłośników EKD / WKD zapraszają na „Jesienny spacer tropami EKD: Milanówek Dworzec PKP – Podkowa Leśna Główna” . Wydarzenie plenerowe odbędzie się w sobotę, 28 października. Zbiórka uczestników o 12:00 na skwerze przy budynku dworca kolejowego PKP w Milanówku (ul. Warszawska). Czas trwania ok. 2 godz. Zakończenie na stacji WKD Podkowa Leśna Główna.


Spacer poprowadzą członkowie Stowarzyszenia Klub Miłośników EKD/WKD, którzy przybliżą obecnym zarys historii powstania jednej z pierwszych, zelektryfikowanych linii kolejowych na Ziemiach Polskich. Ponadto pojawi się wiele ciekawostek na temat odcinka miejskiego „kolejki” z Milanówka do Podkowy Leśnej. Na trasie spaceru nie zabraknie licznych artefaktów z czasów eksploatacji już nieistniejącej części trasy. Wstęp wolny.


Spacer zorganizowany jest w ramach cyklu akcji i wydarzeń promujących prawie 100 letnią historię Elektrycznych Kolei Dojazdowych (od 1951 r. Warszawska Kolej Dojazdowa).

 


Plakat_EKD