Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
02.08.2021

Z prawdziwą przyjemnością prezentujemy okładkę „Kolejarzy z Wileńszczyzny” – reportażu Dominiki Leszczyńskiej, który swoją premierę będzie miał już na jesieni. Opracowanie graficzne książki powierzyliśmy Panu Arkadiuszowi Rabińskiemu, doświadczonemu grafikowi współpracującemu ze Stacją Muzeum także przy pierwszym tomie „Historii kolejowych”, dedykowanym polskim budowniczym Kolei Wschodniochińskiej.

To już ostatni moment, aby sięgnąć do rodzinnych szuflad i wspólnie z nami stworzyć towarzyszący książce Portret Kolejarza Kresowego. Pliki w formie elektronicznej można nadsyłać bezpośrednio do autorki reportażu na adres: dominika.leszczynska@stacjamuzeum.pl lub historia@stacjamuzeum.pl (rozdzielczość 300-600 dpi TIFF, zapis bez kompresji, jeżeli zdjęcia są w sepii to skan w kolorze, jeśli czarno białe to skan w skali szarości).

Zapraszamy też do kontaktu korespondencyjnego oraz telefonicznego (Stacja Muzeum, ul. Towarowa 3, 00-811 Warszawa, tel. 22-620 04 80 w. 123). W przypadku powierzenia nam oryginałów pamiątek, po skopiowaniu odeślemy je pod wskazany adres lub – jeśli wyrażą Państwo chęć wzbogacenia zbiorów Stacji Muzeum – włączymy do naszej kolekcji.

Więcej informacji o całym przedsięwzięciu znaleźć można na stronie internetowej Stacji Muzeum: www.stacjamuzeum.pl.

Książka pt. „Kolejarze z Wileńszczyzny” powstaje dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Okładka książki pt. "Kolejarze z Wileńszczyzny"

"Kolejarze z Wileńszczyzny"