30.06.2022

W piątek 24 czerwca gościliśmy z książką „Kolejarze z Wileńszczyzny” i wystawą „Portret zbiorowy kolejarza kresowego” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radzyniu Podlaskim. Na Podlasiu towarzyszył nam sztandar Związku Drużyn Konduktorskich Rzeczypospolitej Polskiej Koło Wilno z 1929 r., wywieziony po II wojnie światowej z Wilna.

Spotkanie poprowadziła Dominika Leszczyńska (autorka książki) wraz z Michałem Fludzińskim, który wystąpił w mundurze polskiego kolejarza z lat trzydziestych XX w.

Gośćmi specjalnymi byli potomkowie Tadeusza Gorazdowskiego, zawiadowcy stacji Bedlno w latach 1914–1915 i jednego z bohaterów książki: wnuk Andrzej Jankiewicz z żoną (USA) oraz kuzyni Maciej Lewandowski (UK) i Maciej Załuski.

Osoby zainteresowane tematem mogą zaopatrzyć się w publikację i towarzyszący jej katalog w dwóch miejscowych księgarniach: „Hermes” i „Zaborek”.

Fot. Michał Fludziński, Miejska Biblioteka Publiczna w Radzyniu Podlaskim

„Kolejarze z Wileńszczyzny” na Południowym Podlasiu