Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
28.09.2019

W piątek 27 września 2019 roku na Stacji kolejki wąskotorowej w Piasecznie odbyła się konferencja naukowa pt. „Koleje polowe na ziemiach polskich w okresie I wojny światowej – funkcje, znaczenie i późniejsze wykorzystanie”.

Konferencję poświęconą kolei polowej zorganizowała Stacja Muzeum w Warszawie, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie oraz Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej. Zaproszonych gości powitali Bożena Żelazowska – pełnomocnik Stacji Muzeum oraz Piotr Nowicki prezes Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej.

W programie znalazły się prezentacje dotyczące historii wynalazku Paula Decauville’a, który pod koniec XIX wieku opracował tor modułowy, zwany patentowym. Prelegenci zaprezentowali znaczenie kolei polowych na frontach I wojny światowej i jej późniejsze wykorzystanie, min. na terenie ziemi piaseczyńskiej oraz Sochaczewa i jego okolic.


Centrum Edukacyjno-Turystyczne
Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie
tel. +48 46 862 59 75
e-mail: centrum@stacjamuzeum.pl

z5d93407126412