23.05.2022

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w sprzedaży jest już książka  naszej koleżanki Dominiki Leszczyńskiej pt. „Kolejarze z Wileńszczyzny”, opowiadająca o losach kilku kolejowych rodzin przełomu XIX i XX w. z Wilna i okolic: Podoleckich, Jałowieckich, ostatniego dyrektora kolei wileńskich inż. Wacława Głazka oraz krewnych zegarmistrza kolejowego Piotra Montrymowicza-Żakowicza.

Drugie wydanie zostało znacząco rozszerzone o kolejne fotografie pochodzące ze zbiorów prywatnych, zgromadzone przez autorkę na przełomie 2021 i 2022 roku w ramach akcji tworzenia muzealnego archiwum kolejarza kresowego. Poprzednia edycja książki miała miejsce w 2021 roku, w ramach programu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Literatura” i przy wsparciu z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego i od razu zdobyła serca Czytelników – stąd decyzja wydawcy o jej wznowieniu w formule poszerzonej i uzupełnionej.

Książka jest do nabycia w sklepie Stacji Muzeum oraz w sprzedaży wysyłkowej. Zamówienia można składać mailowo na adres: kasa@stacjamuzeum.pl lub telefonicznie 22 620 04 80 wew. 119.

Kasa biletowa
tel. +48 22 620 04 80 wew. 119 (w godzinach otwarcia Muzeum)
e-mail: kasa@stacjamuzeum.pl

"Kolejarze z Wileńszczyzny" - wydanie drugie