21.06.2021
Czy wakacje w Warszawie muszą być nudne? Czy do muzeum chodzi się tylko na szkolne wycieczki? Z pewnością nie. Przekonasz się o tym biorąc udział w międzymuzealnej grze „Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś-Ty!”.

To już 11 edycja międzymuzealnej gry „Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś-Ty!”, w której Stacja Muzeum bierze udział. W tym roku tematem jest „Warszawa kiedyś i dziś”.

Czy wodozbiór to biblioteka z wodą? Czy piaskarze lepili babki? Jak grało się w kapsle? Czy amonit to starożytny władca Egiptu?

Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi uczestnicząc w naszej tegorocznej zabawie.

Zapraszamy wszystkich ciekawych, lubiących przygodę i detektywistyczne zagadki. Odwiedzimy najciekawsze miejsca w Warszawie i okolicach. Będziemy podziwiali budowle, zagłębiali się w czeluście historii i podziwiali wspaniale okazy w ogrodzie botanicznym. Pokażą nam swoje sekrety stare pałace i siedziby wielkich bohaterów. Będzie się działo!

Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie, z nami nie można się nudzić.

Zaczynamy 21 czerwca. Wystarczy wejść na stronę www.razdwatrzywarszawiak.pl.

A dla tych, którzy wykonają zadania przynajmniej z ośmiu miejsc mamy wspaniale nagrody.

Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś-Ty!”