Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
01.10.2020

Noc Bibliotek w Stacji Muzeum – 10.10.2020
KOLEJARZE W BADANIACH GENEALOGICZNYCH RODZINY

„szukam informacji dot. mojego pradziadka Konstantego…”

„przesyłam prośbę o kwerendę dotyczącą mojego dziadka Dominika…”

„proszę o możliwość udostępnienia wszelkich możliwych zdjęć, aktów dot. członków mojej rodziny…”

Tak zaczynają się ostatnie e-maile skierowane do Biblioteki Stacji Muzeum. Celem nadawców jest znalezienie informacji na temat swoich przodków pracujących na kolei. W swoich zbiorach posiadamy spisy pracowników kolei z lat 1930-1934.

Chcielibyśmy pomóc w poszukiwaniach, tak aby każdy mógł wypełnić lukę swego drzewa genealogicznego, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu z panią Martą Czerwieniec-Ivasyk. Do jej zainteresowań i pasji należą badania i poszukiwania genealogiczne, opracowywanie historii rodzinnych, kwerendy biblioteczne i archiwalne, budowa drzew rodowych, organizacja i prowadzenia wyjazdów na Kresy, organizacja zjazdów i spotkań rodzinnych, poszukiwania żyjących krewnych, porady genealogiczne.

DZIECI
Biblioteka o godz. 15:00-16:00 – spotkanie rodzinne dla opiekunów z dziećmi w wieku od 7 roku życia.

Podczas rodzinnego spotkania pani Marta Czerwieniec-Ivasyk wyjaśni: co to jest drzewo genealogiczne? Dlaczego warto odtworzyć historię rodziny? Gdzie szukać informacji o naszych przodkach?

DOROŚLI
Biblioteka o godz. 17:00-18:00 – spotkanie z panią Martą Czerwieniec-Ivasyk pt. „Kolejarze w badaniach genealogicznych rodziny”.

Uwaga, ze względu na pandemię w każdym spotkaniu może uczestniczyć max. 25 osób.

WSTĘP WOLNY


JZielinski-fotorelacja9