Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
08.09.2023

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Stacja Muzeum, w porozumieniu ze Stowarzyszeniem „Głogowska Edukacja Kresowa”, w dniach 11–14 września br. organizuje objazd naukowy po Dolnym Śląsku śladami lokalnego dziedzictwa kolejowego.


Dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego, udzielonego w ramach projektu popularyzatorsko-badawczego „Co kryją kolejowe archiwa rodzinne”, zespół Stacji Muzeum zamierza rejestrować relacje świadków historii w ramach Archiwum Historii Mówionej na terenie Głogowa i Węglińca, a także dokumentować śląskie zabytki architektury i infrastruktury kolejowej. Ponadto 13 września na terenie dworca kolejowego w Węglińcu odbędzie się spotkanie promujące książkę Dominiki Leszczyńskiej pt. Kolejarze z Wileńszczyzny. Gospodarzem spotkania będzie Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Węglińcu.


Partnerem projektu jest Stowarzyszenie „Głogowska Edukacja Kresowa”.


Fot. Michał Fludziński


Objazd naukowy po Dolnym Śląsku