Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
05.05.2020

Katarzyna Grucela, konduktorka, dla której kolej jest całym życiem, potrzebuje Waszej pomocy. Walczy z ciężką chorobą nowotworową – glejakiem złośliwym. Nadzieją jest wykonanie protonoterapii w Czechach.

Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy mogą pomóc pani Katarzynie, na co dzień pracującej w spółce PKP Intercity na stanowisku konduktora, w powrocie do zdrowia. Choroba, z którą się zmaga wymaga ciągłego leczenia i przebywania na oddziale szpitalnym.
Nasza podopieczna obecnie przyjmuje chemioterapię. Kolejnym krokiem leczenia jest wykonanie kosztowanej terapii protonowej, tzw. protonoterapii, innowacyjnej metody stosowanej w walce z chorobą nowotworową. Niestety leczenie jest bardzo kosztowne, waha się w przedziale od 16 tysięcy do 60 tysięcy euro, w zależności od liczby naświetleń. Pani Katarzyna planuje wyjazd do Czech, gdyż w Polsce na naświetlania trzeba czekać do dwóch lat. W przypadku tej diagnozy czas ma ogromne znaczenie, dlatego nie możemy pozwolić, by nasza podopieczna czekała. Prosimy o wsparcie, tej młodej, 31- letniej, pięknej i aktywnej kobiety, która ma całe życie przed sobą. Od razu po maturze rozpoczęła pracę na kolei. To było jej marzenie, które udało się spełnić. Z pracą wiąże całą swoją przyszłość. Jak każda młoda osoba, ma plany na życie związane z podróżowaniem, poznawaniem świata oraz założeniem rodziny. Po porostu chce jeszcze cieszyć się życiem!

Pozwólmy pani Katarzynie zrealizować marzenia i wygrać walkę z rakiem.

Fundacja Grupy PKP prowadzi zbiórkę na leczenie. Wpłat należy dokonywać na rachunek bankowy nr: 86 1320 0019 1649 3010 2000 0016 z dopiskiem darowizna na cele statutowe – dla Katarzyny Gruceli. Zbiórka będzie prowadzona do końca maja.

Liczy się każda złotówka, za którą z góry bardzo dziękujemy w imieniu Pani Katarzyny.

Komunikat wraz ze zdjeciem pochodzi z materiałów prasowych nadesłanych przez Fundację Grupy PKP.


Fundacja Grupy PKP
tel. +48 22 474 91 90
e-mail: fundacja@pkp.pl

Kolejepolskie4