04.10.2021

Kochani Klubowicze, zapraszamy na spotkanie w niedzielę dnia 10 października 2021 r.

Już od samego początku istnienia pierwszych pociągów zastanawiano się co zrobić, żeby przejeżdżające parowozy nie stanowiły zagrożenia dla życia ludzi? Od powstania pierwszych parowozów minęło ponad 200 lat, a temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych nie stracił na wartości.

Podczas warsztatów dowiemy się, jakie są rodzaje przejazdów kolejowych, poznamy znaki drogowe, które informują nas o tym, że zbliżamy się do przejazdu kolejowego oraz co powinniśmy zrobić, gdy zgubimy się na dworcu kolejowym?

Do zajęć warsztatowych będą wykorzystywane materiały audiowizualne Kampanii Kolejowe ABC.

Na spotkanie obowiązują zapisy! (Dział Naukowo-Popularyzatorski tel. +48 22 620 04 80 wew. 106 e-mail: edukacja@stacjamuzeum.pl)

• Ciuchciaki (dzieci w wieku 3-6 lat) – godzina 10:00
  • Parowozik (dzieci w wieku 7-12 lat) – godzina 11:30

Nie zapomnijcie zabrać swoich legitymacji! Serdecznie zapraszamy!

Fot. Zdjęcie poglądowe z wystawy czasowej z 2019 roku pt. Budowa i modernizacja linii kolejowych

Dział Naukowo-Popularyzatorski
tel. +48 22 620 04 80 wew. 106 lub 118