Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
07.10.2021

7 października o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem Grzegorzem Kaplą – „Podróż z Kaplą w drodze do Papui-Nowej Gwinei”.

 

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny!

 

Miejsce: Sala Lustrzana w Stacji Muzeum

 

Podczas spotkania dowiecie się o historii, relacjach i różnicach kulturowych mieszkańców wyspy, otrzymacie wiele praktycznych wskazówek na temat planowania, transportu, wymiany pieniędzy czy kosztów tak dalekiej podróży.

 

Grzegorz Kapla – o podróżniku

 

Pisarz, dziennikarz, felietonista, podróżnik. Przejechał Amerykę Płd. z ekipą Rajdu Dakar, przemierzył Patagonię i Ziemię Ognistą, wspiął się na 6 tys. metrów, spotkał Dalaj Lamę w wysokogórskim klasztorze i George’a Clooneya na kolacji w Centrum Lotów Kosmicznych NASA. Dwa razy przeszedł pieszo do Santiago de Compostella. Podróżuje budżetowo, za własne pieniądze, których ma niewiele, bo kiedy trzeba było wybierać między karierą i czasem, wybrał czas. Umie zawodowo słuchać i coraz lepiej opowiadać. Autor wywiadów z gwiazdami kina i sceny, serii kryminałów z Serbią Suszczyńską, zbiorów reportaży o ludziach którzy żyją z daleka od wielkich miast i książek podróżniczych. Za „W końcu i Ty zapłaczesz” otrzymał Nagrodę Magellana 2019 dla najlepszej podróżniczej książki roku.


Dział Naukowo - Popularyzatorski
tel. +48 22 620 04 80 wew. 106 lub 118
e-mail: edukacja@stacjamuzeum.pl

spotkanie_kapla