Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
20.06.2022

Już 11 lipca startujemy z tegoroczną edycją „Stacji Dzieci”!

 

Stacja Dzieci to wakacyjny projekt dydaktyczno-kulturalny, skierowany do dzieci w wieku od 7 do 14 lat podczas którego Stacja Muzeum zamienia się w miasto, które ma swoje urzędy, miejsca pracy, walutę i czuwającą nad porządkiem policję. Uczestnicy warsztatów poznają różne zawody oraz uczą się określonych ról społecznych, a co najważniejsze integrują się. Na czas zabawy mali obywatele stają się pełnoprawnymi obywatelami swojego miasta i członkami społeczności.


Udział w „Stacji Dzieci” jest nieodpłatny. Obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.


Partnerami tegorocznej edycji „Stacji Dzieci” są: Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A., Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „MEDITRANS” SPZOZ w Warszawie, Mazowiecki Instytut Kultury,  Urząd Transportu Kolejowego oraz Straż Miejska m.st. Warszawy.


Oto kilka najważniejszych informacji

 

Już 11 lipca 2022 roku pierwsi ochotnicy stawią się na wybranych stanowiskach pracy. To właśnie oni sami zdecydują, jaki zawód danego dnia będą wykonywać. Za udział w dwugodzinnych warsztatach otrzymają zapłatę w walucie obowiązującej jedynie w Stacji Dzieci. Za zarobione pieniądze uczestnicy mogą zrobić zakupy w specjalnie do tego przygotowanym sklepiku obsługiwanym również przez dzieci.

 

Odbędą się także pokazy zorganizowane przez naszych Partnerów. To niecodzienna okazja, by z bliska przyjrzeć się ich pracy, osobiście porozmawiać i zadać pytania.
W trakcie warsztatów uczestnicy otrzymają obiad. Do ich dyspozycji będzie także woda do picia (prosimy o wyposażenie dzieci w kubki plastikowe lub bidony, najlepiej podpisane). W plikach do pobrania znajduje się Regulamin oraz Karta uczestnika. Oryginały dokumentów powinny trafić do nas w dniu, w którym dziecko bierze udział w zajęciach. Dokumenty można będzie wypełnić również na miejscu. Rejestracja uczestników będzie czynna od godz. 9:45.

 

Prosimy o poważne traktowanie naszych wskazówek, gdyż naszym wspólnym celem jest bezpieczeństwo i radość Waszych dzieci!


Wydarzenie trwa w dniach 11-15 lipca 2022 roku i obowiązują zapisy.


Harmonogram w dniach 11 lipca -14 lipca 2022 roku:

9:45 – 10:00 przywożenie dzieci
10:00 – 12:00 warsztaty
12:15 – 12:45 obiad
13:00 – 14:00 pokazy i zajęcia
14:00 odbiór dzieci


Informacja dot. przejazdu Pociągiem RETRO

Uczestników, którzy w piątek 15 lipca wybiorą się z nami na wycieczkę do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, by odbyć podróż pociągiem retro informujemy, że zbiórka odbędzie się o godz. 7:45 w Stacji Muzeum w Warszawie. Tego dnia nie odbywa się standardowa rejestracja, gdyż każde dziecko bierze udział w wycieczce razem ze swoim opiekunem.


Bilety na pociąg retro są bezpłatne dla osób, które wcześniej zarezerwowały miejsca. Program przejazdu pociągiem retro jest dostępny tutaj: www.sochaczew.stacjamuzeum.pl/pociag-retro/.

Regulamin Karta Uczestnika Zgoda na udostępnienie wizerunku

Dział Naukowo - Popularyzatorski
tel. +48 22 620 04 80 wew. 106 lub 118
e-mail: edukacja@stacjamuzeum.pl

Stacja_Dzieci_2022