Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
07.07.2021

Już 26 lipca startujemy z tegoroczną edycją „Stacji Dzieci”! Stacja Dzieci to wakacyjny projekt dydaktyczno-kulturalny, skierowany do dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Zajęcia mają formę półkolonii, podczas których Stacja Muzeum zamienia się w miasto, które ma swoje urzędy, miejsca pracy, walutę i czuwającą nad porządkiem policję. Uczestnicy warsztatów poznają różne zawody oraz uczą się określonych ról społecznych, a co najważniejsze integrują się.

Opiekę nad dziećmi w trakcie zajęć sprawują opiekunowie grup, pracownicy muzeum i wolontariusze. Na czas zabawy mali obywatele stają się pełnoprawnymi obywatelami swojego miasta i członkami społeczności.

Udział w „Stacji Dzieci” jest nieodpłatny. Obowiązują zapisy.

Partnerami tegorocznej edycji „Stacji Dzieci” są: Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A., Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „MEDITRANS” SPZOZ w Warszawie, Mazowiecki Instytut Kultury, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, Straż Miejska m.st. Warszawy, Urząd Transportu Kolejowego oraz Szybka Kolej Miejska Sp. z o.o.

Już 26 lipca 2021 roku pierwsi ochotnicy stawią się na wybranych stanowiskach pracy. To właśnie oni sami zdecydują, jaki zawód danego dnia będą wykonywać. Za udział w dwugodzinnych warsztatach otrzymają zapłatę w walucie obowiązującej jedynie w Stacji Dzieci. Za zarobione pieniądze uczestnicy mogą zrobić zakupy w specjalnie do tego przygotowanym sklepiku obsługiwanym również przez dzieci.

Od godz. 13:00 do 14:00 odbędą się pokazy zorganizowane przez naszych Partnerów. To niecodzienna okazja, by z bliska przyjrzeć się ich pracy, osobiście porozmawiać i zadać pytania ratownikom medycznym, pracownikom Urzędu Transportu Kolejowego, czy posłuchać płyt winylowych w towarzystwie pracownika Mazowieckiego Instytutu Kultury. W pokazach będą mogły wziąć udział dzieci, które nie zdążą zapisać się na warsztaty.

W trakcie warsztatów uczestnicy otrzymają obiad. Do ich dyspozycji będzie także woda do picia (prosimy o wyposażenie dzieci w kubki plastikowe lub bidony, najlepiej podpisane). W plikach do pobrania znajduje się Regulamin oraz Karta uczestnika. Oryginały dokumentów powinny trafić do nas w dniu, w którym dziecko bierze udział w zajęciach. Dokumenty można będzie wypełnić również na miejscu. Rejestracja uczestników będzie czynna od godz. 9:30. Prosimy o punktualne przybycie, gdyż o godz. 10:00 zaczynają się warsztaty, które są dla dzieci najciekawszą częścią dnia.

Prosimy o poważne traktowanie naszych wskazówek, gdyż naszym wspólnym celem jest bezpieczeństwo i radość Waszych dzieci!

Uczestników, którzy w piątek 30 lipca wybiorą się z nami na wycieczkę do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, by odbyć podróż pociągiem retro informujemy, że zbiórka odbędzie się o godz. 7:45 w Stacji Muzeum w Warszawie. Tego dnia nie odbywa się standardowa rejestracja, gdyż każde dziecko bierze udział w wycieczce razem ze swoim opiekunem.

Bilety na pociąg retro są bezpłatne dla osób, które wcześniej zarezerwowały miejsca. W ramach posiłku wszyscy uczestnicy otrzymają zestaw piknikowy: kiełbasa, chleb, musztarda, ketchup + owoc. W związku z tym prosimy o zabranie we własnym zakresie kanapek i napojów. Program przejazdu pociągiem retro jest dostępny tutaj: www.sochaczew.stacjamuzeum.pl/pociag-retro/. Podczas pikniku na polanie w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach znajduje się restauracja. W razie chęci zakupu obiadu prosimy o bezpośredni kontakt: www.osadapuszczanska.pl/restauracja/.
Regulamin Stacji Dzieci 2021 Karta Uczestnika Zgoda na wykorzystanie wizerunku Gazeta Stacji Dzieci - edycja 2019 Plakat

Dział Naukowo-Popularyzatorski
tel. 22 620 04 80 wew. 106 (tylko informacje)
e-mail: edukacja@stacjamuzeum.pl (tylko zapisy)

Stacja Dzieci