Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
01.08.2023

Następnym punktem na mapie muzealnych spotkań z historią kolejnictwa będzie Gmina Lubaczów. Odbywa się tam Festiwal Dziedzictwo Kresów, którego finał organizatorzy zaplanowali na 5–6 sierpnia.

 

W pierwszy weekend sierpnia Stacja Muzeum zaprezentuje się w Baszni Dolnej ze swoim stoiskiem promocyjnym i pogadanką kolejową. W sobotę 5 sierpnia o godz. 16.00 w Galerii Kolejnictwa ‘Stacja Basznia’ odbędzie się ponadto spotkanie z Dominiką Leszczyńską i jej kresowym reportażem pt. Kolejarze z Wileńszczyzny. Poprowadzi je Michał Fludziński. Zainteresowanych odsyłamy na stronę internetową organizatorów: https://festiwalkresow.pl/index.php/program-2023/.

 

Nasza obecność na Festiwalu jest możliwa dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego i odbędzie się w ramach projektu popularyzatorsko-badawczego „Co kryją kolejowe archiwa rodzinne”. Partnerem Stacji Muzeum jest Stowarzyszenie „Głogowska Edukacja Kresowa”.

 

Zapraszamy!

 

Fot. Ewa Malitka (2022)

 


Dział Ekspozycji i Wystaw Czasowych
tel. +48 22 620 04 80 wew. 111/107
e-mail: wystawa@stacjamuzeum.pl

Basznia_Ewa_Malitka