19.10.2021

W dniach 16-17 października w Stacji Muzeum odbyła się „V Warszawska Wystawa Makiety Kolejowej. Edycja H0”. To było prawdziwe święto miniaturowej kolei w muzealnej scenografii.

W Sali Lustrzanej o powierzchni 200 m2 ustawiono dużą 54 metrową makietę modułową w skali 1:87, z licznymi stacjami i posterunkami ruchu. Tabor kolejowy, jeżdżący po makiecie, był systematycznie wymieniany na modele zgromadzone w dwóch gablotach. O modelarską cześć imprezy zadbali członkowie Mazowieckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei oraz Klubu Modelarzy Kolejowych „Radomiak”

Wystawie makiety towarzyszyła wystawa satyrycznych dioram ks. Janusza Grygiera oraz wystawa modeli samochodów Michała Nowickiego i Zbigniewa Jędrucha.

Podczas dwóch dni wystawę zobaczyło prawie 1700 zwiedzających.

Dziękujemy wszystkim osobom, firmom i instytucjom zaangażowanym w organizację.

Partnerami wystawy były DB Cargo Polska S.A. i Fundacja Grupy PKP.

fot. Tomasz Kurowski, Piotr Michalski

V Warszawska Wystawa Makiety Kolejowej. Edycja H0