17.02.2022

Tegoroczne warsztaty edukacyjne „Zima na Głównym” za nami. Odwiedziły nas liczne grupy zorganizowane, a także wielu turystów indywidualnych.

Inspiracją zimowych spotkań była wystawa czasowa pt. „Stacja Zakopane. Z mroku dolin ku słońcu szczytów”, urządzona w wagonie towarowym i opowiadająca historię zakopiańskich kolei linowych na Kasprowy Wierch i Gubałówkę. Materiały edukacyjne zostały przygotowane dzięki uprzejmości Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Oprócz tego uczestnicy zajęć poznali historię kolei w Polsce i na świecie, a także budowę i działanie lokomotyw parowych.

Fot. Tomasz Kurowski

Warsztaty "Zima na Głównym 2022" - podsumowanie