17.12.2022

Sto lat temu ukazało się drugie wydanie dzieła Demon ruchu autorstwa Stefana Grabińskiego. Z tej okazji, w ramach prelekcji i wystawy, Pierre Van Cutsem, tłumacz Grabińskiego na język francuski i doktorant na Uniwersytecie Śląskim, przedstawi w Stacji Muzeum tenże kluczowy zbiór opowiadań polskiego fantasty. Fantastyka kolejowa Grabińskiego stanowi oryginalne podejście do świata kolei z którym niewątpliwie warto się zapoznać. Zapraszamy więc zwiedzających na fantastyczne spotkanie i ciekawą wystawę.

Spotkanie odbędzie się w godzinach 15:00-17:00 w Bibliotece Stacji Muzeum w dniu 17.12.2022 r.

WSTĘP BEZPŁATNY.

Dział Naukowo - Popularyzatorski