18.05.2019 - 19.05.2019

Jak co roku Stacja Muzeum bierze udział w jednym z największych i najważniejszych wydarzeń muzealnych.
Nastawcie się na moc atrakcji 🙂

Co dla Was przygotowaliśmy:

1. Poczuj się jak maszynista i zasiądź za sterami symulatora lokomotywy EU07.
2. Inscenizacja konspiracyjnej operacji „Wózek” – czyli co oznacza ,,ciotkowanie” poczty i co ma z tym wspólnego kolej?
3. Spotkania autorskie z: Dominiką Leszczyńska i jej książką „Czyżewscy, Harbin i Kolej Wschodniochińska” oraz Urszulą Kowalczyk, która opowie m.in. o kolei konnej i swoim albumie „Koń jaki jest każdy widzi”.
4. Gry i zabawy dla najmłodszych: kolejowe puzzle, Kolejowe ABC – nauka połączona z wyjątkową zabawą, modele kartonowe oraz gra muzealna z nagrodami.
5. Oprawa muzyczna w wykonaniu warszawskiego kataryniarza – Jana Jastrzębskiego.
6. Otwarcie nowej wystawy czasowej: „Budowa i modernizacja linii kolejowych” – W całej Polsce trwają remonty i przebudowy linii kolejowych. Ich celem, jest usprawnienie transportu kolejowego, wygoda pasażerów i szybsza dostawa towarów. Na naszej wystawie chcemy przypomnieć, jak podobne prace wyglądały w przeszłości, jak toczą się dziś a także, jak mogłyby być prowadzone w przyszłości.
7. Lekcje z kolejowego savoir vivre. Dowiedz się co, gdzie, jak i z czym:

19:00-22:00
Krótka historia wagonów restauracyjnych oraz warsztaty dla młodzieży z zasad dobrego zachowania się przy stole, czyli „Jak kulturalnie obetrzeć wąsy z musztardy?”

22:00, 23:00, 24:00
Wykład z zasad serwowania wina oraz czytania etykiet, czyli „Jak lać, to co? Ile i do czego?”

8. „Czym chata bogata” – poza otwartymi już, dodatkowo pokażemy wnętrza kilku jednostek. Zwiedzanie hisotrycznych wagonów w Noc Muzeów jest naprawdę wyjątkowe!
9. Tradycyjnie będziecie mogli zakupić potrawy przygotowane przez WARS.

Więcej o Nocy Muzeów w Warszawie i okolicach można znaleźć na stronach Urzędu M.St. Warszawy.

Dział Ekspozycji i Wystaw Czasowych
tel. +48 22 620 04 80 wew. 121 lub 107