20.12.2021 - 28.02.2022

Zapraszamy od 20 grudnia br. na nową wystawę „Satyr kolejowych” ks. Janusza Grygiera. „Satyry kolejowe” to mini scenki ukajające różne sytuacje, które swoje źródło maja w codziennym życiu na kolei.

Tematy niektórych satyr zostały niemalże fotograficznie przeniesione na dioramę.

Są też i takie, które jak w krzywym zwierciadle pokazują przyszłość.

Ksiądz Janusz Grygier satyry kolejowe zaczął robić od 2004 roku. Wciąż nieustannie przybywa satyr, bo życie jest bardzo bogate.

Wystawa będzie prezentowana w małej sali wystaw czasowych do 28 lutego 2022 r. Wstęp na wystawę w ramach biletu wstępu.

Dział Ekspozycji i Wystaw Czasowych
e-mail: wystawa@stacjamuzeum.pl