Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
15.01.2020

15.01.2020 r. o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z Marianem Hanaszem, autorem książki „Trakcja jako atrakcja w kraju demokracji ludowej”.

Autor, specjalista od trakcji elektrycznej z praktyką eksploatacyjną w DOKP Warszawa, projektant ciekawych rozwiązań technicznych w Biurze Elektryfikacji Kolei i Biurze Projektów Elektryfikacji Kolei, z doświadczeniem montażowym naczelnego inżyniera w Przedsiębiorstwie Kolejowych Robót Elektryfikacyjnych, przypomina postać pioniera elektryfikacji Profesora Romana Podoskiego w STO LAT od rozpoczęcia nauczania o trakcji elektrycznej na Politechnice Warszawskiej (1919-2019). Pisze też o wielu zasłużonych w tej dziedzinie pracownikach PKP. Książka powinna zainteresować pracowników trakcji i energetyki kolejowej, a także wszystkich, którzy chcą poznać początki elektryfikacji kolei w Polsce i genezę współczesnych rozwiązań technicznych w tej dziedzinie.

W naszym sklepiku muzealnym już można zakupić książkę „Trakcja jako atrakcja w kraju demokracji ludowej”. Egzemplarz będzie można nabyć podczas spotkania.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny!


Dział Promocji i Marketingu
tel. +48 22 620 04 80 wew. 112
e-mail: promocja@stacjamuzeum.pl