Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
12.02.2020

Zapraszamy za spotkanie autorskie z Joanną Papuzińską

Motywem przewodnim spotkania będzie książka pt. „Asiunia”. Jest to wzruszająca opowieść o wojnie widzianej oczami dziecka, oparta na wspomnieniach samej autorki. Jest rok 1944, mała Asia wraz z rodzicami i rodzeństwem mieszka na ulicy Mątwickiej w Warszawie. Trwa wojna, Mama Asi za pomoc chłopcom, którzy napadli na Niemców została rozstrzelana. Dziewczynka wraz z tatą i rodzeństwem musiała opuścić dom rodzinny, starała się zrozumieć na swój sposób, dlaczego dzieje się tyle złego, dlaczego nie może cieszyć się dzieciństwem, bawić się z rodzeństwem, zasypiać w swoim łóżeczku w swojej piżamce. Niestety było to za trudne. Podczas tułaczki spędzała czas u różnych, obcych ludzi. Pomimo tego, że było bardzo ciężko, doskwierał im głód i bieda, najważniejsze dla nich było to, że są razem.

Zdobądź autograf autorki na swoim własnym egzemplarzu książki.
Spotkanie odbędzie się 12 lutego o godz. 10:00.

Najpopularniejsze tytuły książek, których autorką jest Joanna Papuzińska to:
„Moja mama czarodziejka” – lektura dla klasy I-II
„Asiunia”
„Psociniec”
„Mój tato szczęściarz”
I wiele innych...
Jest prozaikiem, poetką, autorką bajek i wierszy dla dzieci, profesorem nauk humanistycznych. Jest autorką, takich książek, jak: "Chwilki dla Emilki"(2004), "Lisek Maciuś" (1971), "Szumikraj" (1993), "Uśmiechnięte słowa" (1982),"Krasnoludki Pucybutki" (2012).

Joanna Papuźińska