20.06.2021
Zapraszamy na najbliższe spotkanie członków klubów miłośników Stacji Muzeum: "Ciuchciaki" i "Parowozik" pt. "Wakacyjny pociąg", które odbędzie się w niedzielę 20 czerwca 2021 r. Tego dnia chcemy zabrać Was w podróż pociągiem retro, który dla miłośników kolei jest nie lada atrakcją. Wąskim torem udamy się razem do Puszczy Kampinoskiej!

Spotykamy się o godz. 9:30 w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, przy wejściu od ul. Licealnej.

Program wyprawy „Wakacyjnym pociągiem”:
9:50 - zwiedzanie muzeum z przewodnikiem (tylko skansen, bez sal wystawowych)
10:30 - odjazd pociągu z muzeum do Wilcza Tułowskiego (kurs może być skrócony do przystanku Tułowice)
11:45 - przyjazd pociągu do Wilcza Tułowskiego, na skraju Puszczy Kampinoskiej
11:45 - spacer z przewodnikiem po Puszczy Kampinoskiej
12:25 - odjazd pociągu z Wilcza Tułowskiego do Tułowic
12:34 - piknik z ogniskiem w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach (możecie przygotować prowiant we własnym zakresie lub zakupić go w punkcie gastronomicznym w Osadzie Puszczańskiej)
14:14 - odjazd pociągu z Tułowic do Sochaczewa
15:20 - powrót pociągu do muzeum

Dla klubowiczów i ich opiekunów mamy bezpłatne bilety na przejazd pociągiem retro.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Dział Naukowo-Popularyzatorski

"Wakacyjny pociąg"