Ciasteczka! Uwaga! Używamy ciasteczek. Korzystanie ze strony stacjamuzeum.pl oznacza, że zgadzasz się na ich używanie. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka Prywatności

Ok, zamknij
03.03.2019

Dziecięca Akademia Artystyczna

Daniel Ludwiczuk – fotografia otworkowa

Kolej to niesamowity materiał do fotografowania, obiekty infrastruktury kolejowej, tabor, pracownicy kolei podczas wykonywania swoich obowiązków, itp. Któż nie podziwiał zdjęć wykonanych przez miłośników fotografii wykonanych podczas „polowania na pociągi”. Ta dziedzina zdobyła nawet swój specjalny hasztag #fotokolej.

W ramach Dziecięcej Akademii Artystycznej zapraszamy dzieci i młodzież od 7 roku życia na warsztaty z fotografii otworkowej. Ta niesamowita i zaskakująca technika robienia zdjęć wykonywana jest dzięki aparatowi typu camera obscura. Aparat ten to światłoszczelne pudło z małym otworkiem w jednej ściance, przez które do wnętrza dostaje się światło. Dzięki jego promieniom na materiale światłoczułym znajdującym się na przeciwległej ściance tworzy się odwrócony obraz przedmiotu znajdującego się przed otworkiem. Do współpracy przy warsztacie fotograficznym zaprosiliśmy artystę Daniela Ludwiczuka. Każdy uczestnik pod okiem artysty stworzy własną wersję aparatu otworkowego i wykona zdjęcia. Prosimy o przyniesienie puszki z przykrywką po herbacie lub kawie, a także korka i ostrej igły.

Daniel Ludwiczuk urodził się w 1957 roku w Rabce, mieszka i pracuje w Kamiance na Podlasiu. Jest rzeźbiarzem posługującym się z równą swobodą, drewnem, stalą, kamieniem i brązem. Jest współorganizatorem plenerów malarsko-rzeźbiarskich w Platerowie k. Rzewuszek. Wielokrotnie uczestniczył w plenerach artystycznych w Polsce, Białorusi, Rosji, Danii, na Ukrainie, Litwie i w Indiach. Swoje prace prezentował na wielu wystawach w kraju i za granicą. Prowadzi zajęcia ceramiczne z dziećmi z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czuchowie. Pracuje z młodzieżą w Nadbużańskim Stowarzyszeniu Oświatowo-Ekologicznym „Mężenin” w Platerowie, gdzie tworzy fotografie metodą solarigrafii, dzięki której zdjęcia mają wyraźne ślady wędrówki Słońca na nieboskłonie.

Internetowy album ze zdjęciami: https://goo.gl/photos/nXJnprxbsMFdhenz7
ludwiczuk@art.pl

Termin warsztatów: 03.03.2019 r. (niedziela) godz. 10:00. (BRAK WOLNYCH MIEJSC)
Termin warsztatów: 03.03.2019 r. (niedziela) godz. 14:00.
Warsztat potrwa do 3 godzin.

Koszt: bilet wstępu do muzeum

Liczba miejsc ograniczona

Fot. Daniel Ludwiczuk


Dział Naukowo- Popularyzatorski
tel. +48 22 620 04 80 wew. 106
e-mail: edukacja@stacjamuzeum.pl